برنامه مهاجرپذیری استان مانیتوبا (MPNP)

متقاضیانی که مایل به اقامت ، کار و سرمایه گذاری در استان مانیتوبا هستند، می توانند از طریق این برنامه تفاضای اقامت نموده و درخواست خود را مستقیما به اداره مهاجرت این استان ارسال نمایند.

این استان براساس نیازهای خود ، از متقاضیان درخواست مهاجرت پذیرفته، براساس ملاک های خود به آنها رسیدگی کرده و متقاضیان واجد شرایط را می پذیرد.
پس از پذیرش، نامه پذیرش متقاضی از سوی استان برای دولت فدرال ارسال می گردد و دولت فدرال که تصمیم گیرنده نهایی در مورد مهاجرت متقاضیان می باشد، پرونده آنان را از نظر امنیتی، سابقه خلافکاری و پزشکی بررسی می کند و در نهایت ویزای اقامت در کانادا را برای پذیرفته شدگان صادر می نماید.

از نکات مثبت این برنامه اینست که نیاز به سرمایه گذاری کمتری از سوی متقاضیان دارد، انعطاف پذیری بیشتری در عرصه های سن، تسلط به زبان انگلیسی یا قرانسه ومیزان تحصیلات نشان می دهند و به علت اینکه خود استان به پرونده متقاضیان از نظر ملاک های پذیرش رسیدگی می کند، زمان رسیدگی به پرونده متقاضیان کوتاه تر می شود.

برنامه مهاجرپذیری استان مانیتوبا دارای پنج بخش میباشد:

 1. بخش کلی:
  کارگران ماهری که دارای گونه ای ارتباط با این استان باشند، میتوانند تقاضای اقامت در این استان را بنمایند.
   
 2. حمایت فامیلی:
  ساکنان این استان تحت شرایطی، از جمله داشتن اقامت به مدت یک سال، می توانند خویشاوندان نزدیک خود (فرزندان، برادر و خواهر، عمو و خاله، خواهرزادگان و برادرزادگان، نوادگان، عمو و خاله زادگان) را به این استان بیاورند. این شیوه برای کسب اقامت برای برخی از خویشاوندان درجه دو تقریبا تنها شیوه ممکن است.
   
 3. فارغ التحصیلان بین المللی:
  دانشجویانی که در مانیتوبا فارغ التحصیل بشوند، میتوانند تقاضای مهاجرت به این استان را بنمایند.
   
 4. کارگران دارای ویزای کار:
  کارگرانی که دارای ویزای کارو مشغول کار در مانیتوبا باشند ، میتوانند تقاضای اقامت دائم در این استان را بنمایند.
   
 5. بخش بیزینسی
  سرمایه گزارانی که مایلند در مانیتوبا سرمایه گذاری کرده و بیزینسی در آنجا تاسیس نمایند، میتوانند تقاضای اقامت دائم در استان را بنمایند.
   


 
 صفحه اصلی خدمات ما درباره ما چرا کانادا؟   تماس با ما گالری